Překladač pro Mozillu FirefoxInternetový prohlížeč Firefox od společnosti Mozilla patří už řadu let mezi nejoblíbenější internetové prohlížeče u nás i ve světě. V posledních letech sice dává čím dál více lidí přednost konkurenčnímu Google Chrome, stále má ale Firefox velmi vysoký podíl na trhu. Jednou z největších předností Firefoxu je právě skutečnost, že je možné si jej upravit podle libosti a nainstalovat si do něj celou řadu různých doplňků. Mezi ně patří i překladače a slovníky, kterých je v nabídce skutečně velké množství a každý si tak může vybrat takový, který mu bude nejlépe vyhovovat. Překladače pro Firefox najdeme na stránce s doplňky v kategorii Podpora jazyků. Různých překladačů a slovníků je zde nesmírně široká nabídka, k těm nejoblíbenějším patří např. Google Translator for Firefox, Im Translator, Quick Locale Switcher nebo Quick Translator.

Slunečnice je největší konkurence pro portál Stahuj.cz..

Překladač pro Google Chrome

Google Chrome má v sobě základní překladač už integrovaný, bez nutnosti stahovat další doplňky. Můžeme si však do něj navíc stáhnout rozšíření pod názvem Google Translate. Další možností je aplikace Lištička od Seznamu, která kromě slovníku obsahuje také doplňky pro e-mail a rychlou volbu.

Překladač pro Operu

I pro internetový prohlížeč Opera existují různá rozšíření, která si do ní můžeme snadno nainstalovat a používat tak překladač přímo v rámci prohlížeče. Zvolit si můžeme hned z několika různých překladačů, např. Google Translator, Bing Translator, Promt Translator nebo Pragma Translator.

 Překladač jako program do počítače

Kromě online překladačů, které najdeme na různých internetových stránkách, můžeme překladač používat také offline. Stačí si jen stáhnout některý z programů a překladač tak máme možnost používat i bez internetového připojení. Programů, které nabízejí překládání je spousta, mezi ty nejoblíbenější patří např. PC Translator. Vedle bezplatných překladačů, které si můžeme kdykoliv zdarma stáhnout, ale existují také profesionální placené překladače. Patří mezi ně třeba PC Translator od společnosti Lang Soft.

Překladač celých vět

Na internetu najdeme spoustu různých překladačů. Některé z nich umožňují jen překlad slov nebo slovních spojení, jiné už nabízejí překlad celých vět. Bezplatných online překladačů vět je na internetu mnoho, kromě těch nejznámějších, jako je Google překladač nebo Bing překladač můžeme využít i spoustu jiných webových stránek. Patří mezi ně např. weby www.mujprekladac.cz, www.prekladac.net nebo www.online-slovnik.cz/prekladac. Překládat v nich můžeme věty do několika desítek různých jazyků z celého světa, včetně těch exotických.

Překladač s výslovností

Většina základních překladačů nabízí jen klasický překlad do cizího jazyka, ale ty nejlepší ještě navíc obsahují i přesnou výslovnost. Takové překladače jsou skvělé např. pokud se učíme cizí jazyky nebo pokud potřebujeme přesně vědět, jak se konkrétní výraz správně vyslovuje. Některé překladače mají výslovnost jen psanou, jiné zahrnují mluvený překlad od rodilých mluvčích, takže díky nim přesně víme, jak hledaný výraz správně vyslovit.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!