Překladač v knižní podoběPřekladačem v knižní podobě se myslí zejména různé slovníky. Těch najdeme na pultech knihkupectví velké množství a vybrat si můžeme jak z těch nejběžnějších cizích jazyků, tak i slovníky v méně rozšířených jazycích. Nejčastěji si lidé kupují slovníky v angličtině nebo němčině, ale výjimkou nejsou ani slovníky v různých exotických jazycích, jako je třeba čínština nebo japonština.

Heureka je největší porovnávač cen na Českém internetu. Jedním z nejsilnějších parametrů pro řazení výsledků ve vyhledávači jsou zpětné odkazyRajče je online portál s fotografiemi.

Elektronický překladač

Méně známou, ale velmi zajímavou formou překladače jsou elektronické překladače, které mohou být určeny pro jeden, ale i pro více světových jazyků. Většinou se jedná o malé, kapesní přístroje, které si tak můžeme vzít s sebou na cesty a kdykoliv je použít podle potřeby. Nejčastěji jsou v nabídce českých e-shopů elektronické překladače česko-anglické a česko-německé, ale koupit si můžeme také překladače, které umožňují překlad hned do několika různých jazyků. Pokud jde o jejich pořizovací cenu, tak ta se liší podle toho, o jak kvalitní překladač se jedná. Nejjednodušší elektronické překladače pořídíme už za cenu kolem 1000 Kč, naopak ty nejdražší a nejkvalitnější modely nás mohou vyjít až kolem 15 000 Kč. Na pultech kamenných prodejen se tyto překladače příliš neobjevují a tak je nejlepší si je objednat přes internet, kde si navíc můžeme v klidu porovnat jednotlivé modely a vybrat si tak ten, který nám bude nejvíce vyhovovat.

Atlas.cz je český internetový portál. Měření rychlosti připojení k internetu je zcela zdarma. Centrum přihlášení je velice snadné a rychlé.

Google překladač

Když se řekne slovo překladač, tak většinu lidí hned jako první napadne Google překladač. Ten patří mezi ty nejpoužívanější překladače na světě a každý den jej používají miliony lidí z celého světa. Google překladač má spoustu výhod, díky kterým je tak oblíbený – jeho používání je velmi snadné, umožňuje překlady do velkého množství jazyků z celého světa (včetně velmi málo známých jazyků) a překládání je velmi rychlé. Na druhou stranu má Google překladač i svoje zápory. Tím hlavním je bezesporu skutečnost, že překlady nejsou zcela přesné a je tak třeba je brát pouze orientačně. Google překladač je velmi užitečným pomocníkem např. v situaci, kdy čteme nějaký text v cizím jazyce a nerozumíme mu – pak nám může výrazně pomoci tento text pochopit. Na druhou stranu pokud např. potřebujeme přeložit text z čeština do cizího jazyka, tak Google překladač moc vhodný není. Zvláště pokud se jedná např. o pracovní záležitost, je třeba se obrátit na profesionálního překladatele.Srovnávač cen je například portál Zboží.cz. SEO i reklama jsou neuvěřitelně rychle měnící se odvětví. Skrz.cz je největší agregátor slev.

Překladač Bing

Dalším známým internetovým online překladačem je Bing od společnosti Microsoft. Ten u nás není zdaleka tak oblíbený jako Google překladač, ale jedná se o zajímavou alternativu, kterou můžeme použít. Překladač Bing je k dispozici nejen ve verzi pro klasické internetové prohlížeče, ale i jako aplikace pro mobilní telefony nebo jako program pro PC a tablety s Windows 8.

Překladač na Facebooku

Dalším velmi známým překladačem je překladač na Facebooku. Sociální síť Facebook je nesmírně populární jak u nás, tak ve světě a zvláště u mladší generace je Facebook velmi rozšířený. Jeho součástí je i překladač, který se hodí v momentě, kdy čteme status v cizím jazyce. Jedním kliknutím myši si tak můžeme zobrazit jeho překlad do češtiny a nemusíme jej tak kopírovat a zadávat do jiného internetového překladač. I pro facebookový překladač ale platí, že překlady jsou často velmi nepřesné a je třeba je brát s velkou rezervou.

Překladač jako doplněk pro internetový prohlížeč

Překladač můžeme mít ve svém počítači nebo notebooku nainstalovaný také jako doplněk v našem internetovém prohlížeči. Pokud máme prohlížeč, který umožňuje instalaci různých doplňků, zásuvných modelů, rozšíření atd. můžeme si do něj snadno nainstalovat i některý z překladačů, který nám tak může usnadnit naši práci.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!