Překladač vět onlinePřekladače vět online patří k těm nejpoužívanějším a staly se už naprosto běžnou a samozřejmou součástí služba, které velké internetové společnosti poskytují. Díky nim si tak můžeme velmi rychle a snadno přeložit požadovaný text z nebo do cizího jazyka a můžeme tak porozumět i textu, který bychom jinak nedokázali pochopit. Překladače vět online je nicméně třeba brát s určitou rezervou – překlady jsou často spíše jen orientační a obvykle nejsou zcela přesné. Často také záleží na kontextu věty, takže výsledky z těchto překladačů je opravdu nutné brát spíše orientačně a počítat s tím, že nebudou úplně dokonalé. Pokud jde o konkrétní překladače vět online, tak nejoblíbenější je bezesporu Google překladač, který používá obrovské množství lidí z celého světa, včetně České republiky.

Překladač vět offline

Překladač vět offline se nám může hodit např. v situaci, kdy jsme na notebooku a nemáme možnost připojení k internetu. V takové situaci nám např. klasický Google překladač nepomůže, protože abychom se mohli dostat na Google, musíme být online. Pokud tedy hrozí takováto situace a překladač vět je jedním z nástrojů, které nutně potřebujeme ke svojí práci, je vhodným řešením instalace kvalitního offline překladače vět, který nám poskytne kvalitní služby i v době, kdy nejsme připojení na internetu.

Překladač vět na Facebooku

Překladač vět je také součástí nejslavnější světové sociální sítě – Facebooku. Na Facebooku je zcela běžné, že lajkujeme stránky různých zahraničních společností a tak se nám často zobrazují statusy a komentáře v cizím jazyce. Díky integrovanému překladači vět si ale tyto texty můžeme velmi snadno a okamžitě nechat přeložit do češtiny. Výhodou je rychlost a jednoduchost, naopak mínusem je často poměrně nekvalitní překlad, který úplně přesně neodpovídá významu. I tak je ale překladač vět na Facebooku velmi užitečným pomocníkem, který nám pomůže v situaci, kdy si s překladem nevíme rady.Překladač vět v prohlížeč

Překladač vět si navíc můžeme nainstalovat také jako doplněk do svého internetového prohlížeče. Díky integraci překladače přímo do našeho prohlížeče tak máme usnadněnou práci a pokud jde o kvalitní překladač, může zcela nahradit ty ostatní. U kterých nejznámějších webových prohlížečů je tato možnost dostupná a jaké konkrétní překladače vět se do nich dají nainstalovat?

Překladač vět pro Firefox

Internetový prohlížeč Firefox od společnosti Mozilla je už mnoho let jedním z nejpoužívanějších prohlížečů jak u nás, tak i ve světě. Jednou z jeho největších předností je velké množství různých doplňků, kterými si tento prohlížeč můžeme vylepšit a upravit. Mezi tyto doplňky patří i překladače vět, kterých je v nabídce spousta – nechybí mezi nimi Google překladač a mnoho dalších.

Překladač vět pro Chrome

Oblíbený prohlížeč Chrome od společnosti Google se u nás stal dokonce nejpoužívanějším internetovým prohlížečem vůbec a to zejména díky své rychlosti a jednoduchosti. Překladač vět je v Chromu už v základu nainstalovaný a není tak nutné nic dalšího stahovat. Nicméně pokud chceme, můžeme si do svého Chromu ještě navíc přidat některá další zajímavá rozšíření – patří mezi ně např. česká aplikace Lištička od společnosti Seznam nebo rozšíření Google Translate.

Překladač vět pro Operu

Ani ti, co jako svůj hlavní internetový prohlížeč používají Operu, nejsou ochuzeni o možnost mít překladač vět integrovaný přímo v prohlížeči. I zde je na výběr z několika alternativ, včetně Google překladače nebo Bing Translatoru.
Kromě výše zmíněných prohlížečů ale existují překladače i pro některé další – např. pro Safari, Maxthon, Internet Explorer atd.

Profesionální překlady vět

Pokud ale chceme mít jistotu, že překlad bude zcela správný a navíc se jedná o důležité texty a materiály, měli bychom se raději obrátit na profesionálního překladatele. Ti sice nebývají zrovna levní, na druhou stranu u nich máme jistotu, že text, který jim dáme k překladu, bude opravdu přeložený bezchybně a přeložený text bude odpovídat jeho originálu.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!