Překladač větPřekladač vět patří při každodenní práci s internetem mezi ty nejvyhledávanější a nejpotřebnější nástroje, které každý den využívají miliony lidí z celého světa. Setkat se s různými překladači vět můžeme v několika podobách – můžeme si je např. stáhnout do počítače nebo notebooku a pracovat s ním online, další a asi nejčastější variantou je používání různých online překladačů přímo na internetu (např. známý Google překladač) a existují také překladatelské aplikace pro mobilní telefony nebo tablety. Pokud jde o konkrétní jazyky, tak setkat se můžeme s překladači prakticky všech jazyků, s tím, že nejpoužívanější bývají především jazyky jako je např. angličtina atd. Co se týká samotného překládání vět, tak můžeme si je nechat přeložit jak z češtiny do cizího jazyky, stejně tak i z jiného jazyka do češtiny. Překladače vět bývají často zcela zdarma a za jejich užívání tak nezaplatíme ani korunu, můžeme se ale setkat i s vysoce profesionálními překladači, které si ale musíme zaplatit. Na následujících řádcích se blíže podíváme na jednotlivé typy překladačů, jejich výhody a nevýhody, nejznámější světové překladače vět atd.

SEO optimalizace je klíčová pro získávání klientů pro váš web. Stahuj.cz patří do portfólia webů firmy Centrum Holdings.Překladač vět jako software pro počítače

Pokud potřebujeme často překládat věty do nebo z českého jazyka (případně mezi jinými jazyky, může pro nás být vhodným řešením pořízení profesionálního překladače vět, který si do počítače nainstalujeme. Vybrat si můžeme z poměrně široké nabídky různých překladačů, které umožňují nejen překlady z nejběžnějších jazyků, jako je angličtina, němčina nebo francouzština, ale i mnoha exotických nebo u nás méně používaných jazyků. Mezi ty nejznámější patří např. PC Translator od společnosti LangSoft.

Překladač vět na internetových stránkách

Nejčastěji lidí používají bezplatné překladače vět, které jsou k dispozici přímo na internetu, bez nutnosti stahování či instalace a navíc zcela zdarma. Jednoznačně nejpoužívanějším a nejznámějším internetovým překladačem vět je Google překladač, ale existuje i celá řada dalších. Patří mezi ně např. Bing překladač od Microsoftu a mnoho dalších méně známých překladačů. Na kterých dalších stránkách překladače vět najdeme?

Můj překladač – zajímavý internetový překladač, který kombinuje Google překladač dohromady s Bing překladačem. Můžeme si tak krásně porovnat jaký je rozdíl v překladu u těchto dvou nejznámějších služeb. Vyzkoušet ho můžeme na adrese www.mujprekladac.cz.
Slovníček – jednoduchý online překladač, umožňující překlady z nejdůležitějších jazyků. Mezi ostatními méně známými stránkami s překladačem vyniká hezčí grafikou a celkově atraktivnějším zpracováním. Nalezneme jej pod odkazem www.slovnicek.cz.

Překladač vět pro mobilní telefony

Překladače vět ale můžeme používat nejen na stolních počítačích a noteboocích, ale také na mobilních telefonech a tabletech. Na těchto zařízeních můžeme kromě klasických internetových překladačů využít také některé speciální aplikace. Jaké aplikace s překladačem vět jsou pro jednotlivé operační systémy k dispozici a jaké nabízejí funkce? Vybrali jsme pro vás tři tipy na překladač vět u tří hlavních mobilních platforem – Android, iOS a Windows Phone.

Překladač vět pro Android

iTranslate – free translator – velmi kvalitní mobilní překladač, který umožňuje překlady z více než 50 jazyků, včetně češtiny a slovenštiny. Aplikace obsahuje i celou řadu dalších užitečných funkcí, jako např. slovníky, rozpoznávání hlasu atd. Překladač je optimalizovaný i pro tablety a stáhnout si jej můžeme zdarma v internetovém obchodě Google play.
Překladač Pro – další oblíbený překladač, který zahrnuje dva režimy – překladač vět a překladač slov. Nabízí i další funkce, jako třeba možnost vytvoření vlastního slovníku, nebo procvičování slovíček. Překladač Pro je poměrně jednoduchá a nenáročná aplikace, kterou lze spustit i na starších verzích operačního systému Android. Zdarma je ke stažení v internetovém obchodě Google play.
Slovník a překladač lexikon – bezplatná aplikace s možností překladu z několika desítek jazyků. Stejně jako předchozí dvě je zdarma a k dispozici v obchodě Google play.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!