Slovník cizích slov pro iPhoneSpoustu zajímavých aplikací nabízí samozřejmě také iOS. Ten najdeme pouze v produktech od Applu, proto u nás není tolik rozšířený, na druhou stranu většina lidí, která tento operační systém vyzkoušela, je s ním opravdu spokojená. Jaké aplikace se slovníky cizích slov iOS nabízí?

Velký slovník cizích slov – skvělá aplikace pro všechny, kteří mají zařízení s operačním systémem iOS. Zahrnuje více než 19 000 slov a její velkou předností je možnost vyhledávání bez připojení k internetu. Vyhledávání v tomto slovníku je snadné a rychlé a jednotlivé výsledky jsou navíc přehledně zvýrazněny. Případné neznámé výrazy je navíc možné v aplikaci vyhledat přes internet. Velký slovník cizích slov si můžeme stáhnout z internetového obchodu iTunes za poplatek, který činí 1,79 eura.

Křížovkářský slovník – dokonalá aplikace pro všechny křížovkáře. Jedinečný a rozsáhlý slovník, která obsahuje více než 250 000 výrazů. Mezi jeho plusy patří jednoduché a rychlé vyhledávání, možnost sdílení nebo kopírování jednotlivých výrazů a pěkné grafické zpracování. Na iTunes je Křížovkářský slovník ke stažení za 2,69 eura.

Slovník cizích slov pro Windows Phone

Windows Phone je z trojice hlavních operačních systémů ten méně oblíbený a setkáme se s ním zejména v mobilních telefonech od Nokie. Jedná se však o velmi dobře odladěný a spolehlivý operační systém. Jaké si na něj můžeme stáhnout slovníky cizích slov?

Slovník cizích slov – jednoduchá a spolehlivá aplikace pro mobilní telefony s Windows Phone. Vyhledávat v tomto slovníku cizích slov můžeme třemi způsoby – podle významu, podle obsahu nebo podle počátečních písmen. Aplikace je zcela zdarma a stáhnout si ji můžeme v internetovém obchodě Windows Phone Store.

HandyLex – další bezplatná aplikace pro Windows Phone, tentokrát s anglicko-českým slovníkem. Obsahuje spoustu užitečných funkcí, jako je např. tvaroslovné vyhledávání, automatické rozpoznání jazyka, našeptávání nebo nápověda pro překlepy. U většiny výrazů je také k dispozici jejich správná výslovnost přímo od rodilého mluvčího. Výhodou aplikace HandyLex je i její jednoduché a intuitivní ovládání. Ke stažení je v obchodě Windows Phone Store a to bez jakýchkoliv poplatků.

Své místo na Tiscali mají i finance, cestování, hry, horoskopy, recepty nebo auta.

Slovník cizích slov pro čtečky Kindle

Dalším zařízením, na kterém můžeme používat slovník cizích slov, jsou elektronické čtečky knih Kindle. Pokud jsme tedy majitelem této čtečky a chceme mít slovník i v ní, můžeme si jej snadno a bezplatně stáhnout. Zatímco v základní verzi obsahují čtečky Kindle pouze anglický výkladový slovník, další slovníky už je třeba si do něj nainstalovat. Slovník cizích slov pro toto zařízení najdeme na internetu na různých stránkách, mimo jiné na oblíbeném serveru ulož.to.

Slovník cizích slov jako program pro PC

Pokud hledáme význam cizího slova na počítači nebo notebooku, asi většina z nás zvolí příslušné internetové stránky. Alternativou vůči nim jsou speciální programy, které slovník cizích slov obsahují. Můžeme si je zdarma do svého přístroje nainstalovat nebo koupit v některém z e-shopů a slovník tak používat třeba i v situaci, kdy zrovna nejsme připojení k internetu. Dnes už sice nejsou tak oblíbené, ale stále je ještě někteří lidé využijí. Slovníků cizích slov pro PC existuje celá řada, tak se podíváme alespoň na pár z nich.

Slovník cizích slov 1.0 – velmi jednoduchý slovník, který lze snadno doplňovat a upravovat. Můžeme si jej zdarma stáhnout např. ze serveru Slunečnice.cz.

Velký slovník cizích slov – elektronická verze pro PC – rozšířené vydání velkého výkladového slovníku cizích slov, které obsahuje více než 100 000 významů různých slov, citátových spojení, zkratek nebo značek cizího původu. Koupit si jej můžeme jako CD-ROM ve vybraných e-shopech nebo obchodech.


Reklama:

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!